Urozmaicenie diety z sosami 0 kcal

Polacy kochają sosy. Wszystkie tradycyjne potrawy smakują lepiej podane w akompaniamencie jakiegoś sosu. Jednak tradycyjne sosy ze śmietanką, mąką, często na bazie tłuszczu są ciężkostrawne i bardzo kaloryczne. Czy decydując się na odchudzanie musimy rezygnować z sosów? Otóż nie.

Czym są sosy bez kalorii?

sos 0 kcal

Odpowiednio przygotowane gotowe produkty pozbawione kalorii oraz często także tłuszczu. Poprzez stosowanie odpowiednich technologii produkcyjnych sosy zero kalorii posiadają bogaty smak, przy jednocześnie obniżonej wartości energetycznej. Duża liczba wyciągów z ziół i warzyw gwarantuje bogaty smak i zapach. Są idealnym uzupełnieniem wielu potraw, które na diecie mogą wydawać się niesmaczne lub bez wyrazu. Sosy 0 kcal to zarówno dressingi do sałatek, dipy do przekąsek jak i dodatki do dań na ciepło. Na rynku odnaleźć można także słodkie sosy do deserów. Jest to bogaty segment produktów żywnościowych. Sosy takie można spożywać zarówno w czasie diety redukcyjnej jak i później, gdy koniecznym jest utrzymanie już wypracowanej sylwetki. Co niezwykle istotne nie odbiegają one smakiem od swoich kalorycznych odpowiedników.

Efekt dla organizmu

Nie od dziś wiadomo, że mniejsza liczba kalorii to spalanie zapasów tłuszczu. Dzięki spożywaniu produktów jak sosy zero kalorii organizm jest syty, a jednocześnie zmuszony do korzystania z własnych zapasów. Tego typu sosy i dressingi są niezwykle przydatne dla osób, którym ciężko przyzwyczaić się do diety mającej na celu redukcję kilogramów. W kolejnej fazie ułatwiają utrzymanie formy.

Comments are closed.