Skąd brać białko dla sportowców?

Każda aktywna fizycznie osoba wie, że białko dla sportowców to absolutna podstawa, jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie ich organizmów. W wyniku wytężonej aktywności fizycznej ilość białka spada, a przecież jest ono niezbędne, aby nie tylko rozbudowywać masę mięśniową, lecz również, aby ciało mogło poprawnie funkcjonować. Skąd jednak brać białko, aby jego poziom nie spadał niebezpiecznie?

Białko dla sportowców z pożywienia

Zdecydowanie najpowszechniejszym sposobem dostarczania białka do organizmu jest po prostu pożywienie. Co jednak konkretnie zawiera go najwięcej? Jeśli chce się mieć zawsze odpowiedni poziom białka w ciele, poleca się spożywanie:

  • ryb i owoców morza,
  • jaj,
  • roślin strączkowych,
  • nabiał,
  • białe i czerwone mięso

Odpowiednia, bogata w te pokarmy dieta, pozwoli utrzymywać białko na poprawnym poziomie.

Sztuczne białka dla sportowców

Jeśli jednak ćwiczy się znacznie bardziej intensywnie i pomimo spożywanego białka w pokarmie nadal odczuwa się jego braki, poleca się znacznie lepszy i efektywniejszy sposób jego dostarczanie, czyli poprzez specjalne odżywki. Suplementy diety bogate w białko są nie tylko efektywniejszym sposobem, lecz również wygodniejszym, ponieważ poprzez przyrządzenie w szybki sposób odpowiedniego koktajlu odżywczego, można w ciągu kilku chwil dostarczyć taką samą albo nawet większą ilość białka, niż poprzez duży posiłek, który przecież na długo wcześniej trzeba przygotować.

Comments are closed.