Jak naturalnie pobudzić hormon wzrostu?

Ludzki hormon wzrostu, czyli somatotropina, ma najwyższe stężenie w okresie dojrzewania i odpowiada za regenerację i budowę nowych komórek. Hormon ten ma również kluczowe znaczenie w przypadku budowy masy mięśniowej. Osoby, którym zależy na rozbudowaniu mięśni, powinny więc zadbać o optymalizację poziomu hormonu wzrostu w organizmie.

Jak działa hormon wzrostu?

Hormon wzrostu jest wytwarzany i magazynowany w przysadce mózgowej, a jego działanie sprowadza się głównie do nasilenia syntezy aminokwasów. Synteza ta jest potrzebna, aby spożyte białko pokarmowe mogło zostać przekształcone w mięśnie. Somatotropina bierze również udział w regeneracji komórek, a poza tym wzmacnia tkanki łączne.

Jak pobudzić hormon wzrostu?

Aby pobudzić wydzielanie hormonu wzrostu, należy stosować odpowiednią dietę, dzięki której zostaną dostarczone co najmniej 2 gramy białka na kilogram masy ciała. Spożycie wysokobiałkowego posiłku nasila produkcję somatotropoiny. Właściwa dawka snu również stymuluje produkcję hormonu. W przypadku treningu należy natomiast łączyć małe serie z dużymi ciężarami oraz duże serie ze średnimi i małymi ciężarami.

Jakie suplementy pobudzają hormon wzrostu?

Skuteczną stymulację wydzielania hormonu wzrostu zapewniają również odpowiednie suplementy. Badania naukowe wykazały, że najlepiej sprawdzają się te środki, które zawierają proglutaminiam argininy i jednochlorek lizyny. Te dwa aminokwasy przyjmowane doustnie skutecznie pobudzają produkcję samatotropiny i zwiększają tzw. chudą masę ciała, czyli nieotłuszczone mięśnie.

Comments are closed.