Właściwości batonów białkowych

Odżywcze batony wysokobiałkowe to wygodne i szybkie rozwiązanie dla osób pilnujących wagi, sportowców, kulturystów i innych, którzy chcą spełnić różne cele dietetyczne, zdrowotne lub energetyczne. Fakt, że te odżywcze batony występują w kuszących smakach, od ciemnej czekolady po masło orzechowe, czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. W tym artykule omówiono korzyści z ich spożywania.

Sposób na uzyskanie zalecanego dziennego spożycia

Badania pokazują, że większość kobiet nie otrzymuje z pożywienia wystarczająco dużo białka. Zapracowana kobieta, która nie ma czasu na gotowanie proteinowych przekąsek lub przygotowywanie koktajli, nie wspominając o konieczności przenoszenia ich w jednym lub dwóch pojemnikach, zdecydowanie woli gotowy i kompaktowy baton białkowy. Zajmuje mało miejsca w torebce. Nie ma też potrzeby trzymania go w lodówce.

Odżywianie przed i po treningu

Białko i węglowodany w batonie białkowym mogą dostarczyć energii potrzebnej do treningu lub po nim. Zapewniają również odpowiednie odżywienie po wysiłku fizycznym, którego organizm potrzebuje, aby zbudować nową tkankę mięśniową, naprawiając drobne pęknięcia mięśni, które wystąpiły w trakcie ćwiczeń.

Ograniczenie apetytu

Batony białkowe pomagają czuć się pełnym, a to z kolei zapobiega niechcianym zachciankom kulinarnym.

Podsumowując, wysokobiałkowe batony odżywcze to wygodny sposób na zaspokojenie organizmu w białko, a znaleźć je można między innymi na ŚwiatSupli.pl.

Comments are closed.