Czy warto stosować odżywki na masę?

Jak wiadomo wiele osób zaczynających swoją przygodę z kulturystyką, stara się zbudować piękną i masywną sylwetkę. Jest to bardzo trudne i wymaga od nas sporo ciężkiej pracy i determinacji. Pomóc nam może właśnie odżywka na masę. Wiele osób początkujących teraz zapyta co to? Już zmierzam do wyjaśnienia. Jest to nic innego jak popularne gainery. Produkty te zawierają w swoim składzie wiele cennych składników, które przyczyniają się do wzrostu i rozwoju naszych mięśni. Zapobiegają katabolizmowi, czyli rozpadowi mięśni. Można z całą pewnością powiedzieć, że jej umiejętne stosowanie pomoże nam w zdobyciu kilku kilogramów.

Jakie ma zadanie?


Odżywki na masę mają za zadanie przede wszystkim dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednią ilość łatwo przyswajalnych aminokwasów, które wbudują się w mięśnie. Produkt pozwala nam budować masę mięśniową, zwiększa podaż białka i węglowodanów. Do tego wspomagają po treningowe procesy regeneracyjne, ale to nie wszystko. Maja one, również inne dobroczynne działanie na nasz organizm. Między innymi uzupełniają naszą dietę w bardzo potrzebne każdemu witaminy, magnez, wapń, błonnik, aminokwasy, czy glutaminę. Dzięki niemu dużo łatwiej jest nam po trudnym treningu zażyć suplement diety niż przygotować pełnowartościowy posiłek z odpowiednią ilością białka czy węglowodanów.

Zalety produktu


– Zapobiega katabolizmowi
– Wspomagają one uzyskanie dodatniego bilansu energetycznego
– Dostarczają substancji, które działają anaboliczne.
– Bezpieczny suplement
– Stymuluje budowanie masy mięśniowej
– Bardzo wygodne i łatwe w użyciu
– Składa się z białek o wysokiej wartości biologicznej
– Przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i zawodowców

Jak stosować tego typu suplementy?


Suplement należy przyjmować, przed treningiem, jak i po treningu wtedy efekty będą najlepsze i uda nam się wykorzystać w 100% potencjału tej odżywki. Najczęściej zaleca się przyjmowanie odżywki 3 razy dziennie po 50-150 g. Są to jednak bardzo orientacyjne wytyczne i dawkowanie powinniśmy dostosować do swojej masy ciała i ilości dziennej dostarczanych przez nas kalorii, białka i węglowodanów.

odżywka na masę

Jak wybrać odżywkę?


Obecnie mamy dostęp do różnorodnych suplementów od wielu producentów. Podczas dokonywania wyboru należy kierować się kilkoma kryteriami, niektóre są indywidualne, a niektóre wręcz obowiązkowe. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na przyswajalność wybieranego przez nas produktu, zawartość aminokwasów czy też brak genetycznie zmodyfikowanych elementów w składzie. Słabej jakości odżywki na masę, mają najczęściej w swoim składzie maltodekstrynę, dekstrozę i fruktozę. Takich produktów nie należy kupować, gdyż są one szkodliwe dla naszego organizmu.

Efekty po miesiącu stosowania


Wiele osób spodziewa się szybkich efektów po zakupie takich produktów. Dzięki temu suplementowi takie osoby mogą być bardzo zadowolone. Po pierwszym miesiąca można już gołym okiem dostrzec tkanki mięśniowe, a poza tym będziemy mieć więcej siły i później odczujemy zmęczenie po treningu.

Podsumowanie


Dzięki temu produktowi mocno przyśpieszysz proces prowadzący do uzyskania odpowiedniej muskulatury i będziesz mógł zawalczyć o swoją wymarzoną sylwetkę, a to wszystko dzięki dołączeniu do swojej codziennej diety odżywki na masę https://swiatsupli.pl/odzywki-na-mase-gainery/c274. Jest ona niedroga i starcza zazwyczaj na miesiąc, dlatego moim zdaniem warto poświęcić te parę złotych dla takich efektów. Dużą zaletą jest ogólnodostępność. Wystarczy tylko wejść na pierwszą lepszą stronę z suplementami i wybrać. Uważam, że każda osoba trenująca powinna się skusić na zakup tego produktu.

Comments are closed.